ЗДО "Дзвіночок"
смт. Чабани, Київська область

Вчитель-дефектолог

ЛУКАШУК ГАЛИНА ВАСИЛІВНА

ВЧИТЕЛЬ-ДЕФЕКТОЛОГ

ЗАКЛАДУ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ «ДЗВІНОЧОК»

    Хто ж такий дефектолог і для чого потрібен у дитячому садку? Давайте знайомитись. 

    Я молодий спеціаліст, у 2022 році закічила Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка та здобула освіту магістра за спеціальністю Спеціальна освіта. Логопедія.  З 2022 року почала працювати в закладі дошкільної освіти "Дзвіночок". 

    Дошкільний вчитель-дефектолог - це фахівець широкого профілю, який який займається вивченням, навчанням, вихованням і соціалізацією дітей та працює з усіма видами порушень мовлення. 

 

Які ж функції виконує дефектолог в дитячому садку?  

    По-перше, дефектолог в дитячому саду проводить повне і детальне обстеження кожної дитини, особливостей її мовленнєвого, пізнавального і соціального розвитку; в процесі якого він визначає здібності дитини до навчання і до гри, що допомагає йому організувати роботу з цією дитиною так, щоб максимально компенсувати і відкорегувати виявлені порушення розвитку.

    По-друге, дефектолог підвищує пізнавальну активність дітей і при цьому розвиває основні психічні процеси, такі як мислення, уяву, увагу, допитливість, пам'ять, сприйняття.

   По-третє, діяльність дефектолога спрямована на мовленнєвий розвиток дітей в процесі ігрової діяльності, яка є головною для дітей дошкільного віку.


Заняття  проводяться у кабінеті вчителя- дефектолога


Зміст роботи вчителя-дефектолога 

Зміст підбирається з урахуванням особливостей кожної дитини. Однак існують і загальні напрями роботи:

  • пізнавальний розвиток (ознайомлення дітей з предметами та явищами навколишнього світу);

  • логіко-математичний розвиток;

  • мовленнєвий розвиток (розвиток слухової уваги, розвиток активного словника, удосконалення лексичних та граматичних засобів мови, розвиток зв’язного мовлення);

  • розвиток психічних процесів (сприймання, уваги, пам’яті, мислення, уяви), інтелектуальних здібностей через організацію ігрової діяльності;

  • розвиток та вдосконалення моторних функцій (дрібної, загальної);

  • засвоєння сенсорних еталонів;

  • навчання елементам грамоти та підготовка руки до письма.

   Звичайно, не всі діти мають потребу в послугах дефектолога. 

  Однак, дітям із затримкою психічного, психомоторного і сенсорного розвитку, дефектолог просто необхідний. А батькам потрібно пам'ятати, що більшу частину часу дитина проводить не в дитячому садку, а в родині. Тому одні заняття дефектолога з дитиною не дадуть такого результату, який можна отримати при тривалій і цілеспрямованій роботі спеціаліста разом з батьками.

    Окрім занять з дитиною дефектолог в дитячому садку проводить консультування батьків, під час якого батьки навчаються необхідним прийомам навчання своєї дитини. Так що, дорогі батьки, знайте, що дефектолог може зробити дуже багато для Вашої дитини, але він не зможе замінити йому Вас в повсякденному житті. Подякою за Ваше терпіння, турботу й любов буде щаслива посмішка Вашої дитини!

 

 

Логін: *

Пароль: *